Az ívhegesztés előnyei és hátrányai
Az ívhegesztés lehet fém inert gázos (MIG) és a fémíves hegesztés (GMAW). Az ívhegesztésnek több előnye is van. Pl. egyszerűbb, mint más módszerek, ezért a kezdők is gyakran ezt választják, ugyanakkor vannak hátrányai is. Melyek ezek?
Tudja meg itt.>>>
Hogyan működik az ívhegesztés?
Az ívhegesztés sok elektromos áram felhasználásával valósul meg, melynek hatására elektromos ív képződik a hegesztendő fém és az elektródahuzal között. Az ív megolvasztja a huzalt egy új varratot hozva létre a két fém hegesztési felülete között.
Ezzel a módszerrel szinte bármilyen fémet lehet hegeszteni. A leggyakrabban hegesztett fémek közé tartozik a szénacél és a rozsdamentes acél és az alumínium.
Az ívhegesztési eljárás 3 előnye és 4 hátránya
Az ívhegesztési eljárás előnyei
- Könnyen elsajátítható – Számos folyamata automatizált, így ez a módszer a kezdőknek is kiváló választás.
- Tiszta – Az ívhegesztés során nincs hegesztési fröccsenés, nem képződik salak, ami más módszerekhez képest könnyebbé teszi a tisztítási folyamatot is.
- Gyors – Az ívhegesztés csökkenti a leállások és újraindítások számát a folyamatosan betáplált elektródahuzal miatt.
Az ívhegesztés hátrányai
- Drága – A hagyományos pálca hegesztéshez képest, ez a hegesztési technológia nagyobb kezdeti beruházást igényel.
- Vannak korlátai – Ívhegeszteni csak vékony és közepes vastagságú fémeket lehet. Elsősorban a 0,6 mm és a 14 mm vastag fémekhez alkalmazható.
- Nem hordozható – Az ívhegesztés nem egy hordozható géppel történik, mivel a gázt hengerhuzalt alatt igényel. A gép nagyon nehéz, ami azt jelenti, hogy szállítása kényelmetlen.
- Védőgázra is szükség van – Ehhez a módszerhez védőgázra van szükség, így a hegesztési varrat környezetétől függően előfordulhat, hogy a gáz eltolódik a varrattól (pl. ha a szabadban végzik a munkát).
A Hertelendi Művek hegesztési szolgáltatásaival megvalósíthatja terveit. Itt kérhet ajánlatot.>>>